Kreativna riznica

​Kreativna riznica organizira se od 2015. godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku kao popularizacijski simpozij kreativne industrije.

Riječ je o simpoziju koji okuplja kreativce amatere i profesionalce, znanstvenike i praktičare koja promiče i naglašava važnost kulture i kreativne industrije za cjelokupnu zajednicu, a posebice za akademsku zajednicu i mlađe dobne skupine. Uz Ekonomski fakultet u Osijeku organizator Kreativne riznice je Andizet-Institit za znanstvena i umjetnička istraživanja u Kreativnoj industriji. Tema ovogodišnjeg simpozija bila je meandrirana kreativnost, a učenici 3.e i 2.h razreda naše škole zajedno s njihovim nastavnikom Ivanom Gašpićem odgovorili su na poziv za sudjelovanje na ovogodišnjoj Kreativnoj riznici. Osmislili su keksiće u obliku meandra Julija Knifera koji je poznati osječki umjetnik. Keksići su od prhkog tijesta s dodatkom tradicionalnih i inovativnih mljevenih namirnica, odnosno okusa primjerice mak, rogač, pistacije, kokos, orasi, lješnjaci, indijski oraščići te će ujedno koristiti i kao slatki suvenir Ugostiteljsko-turističke škole Osijek.
Video idejnog rješenja Slatkog meandra možete pogledati na YouTube kanalu te na poveznici kaja se nalazi u nastavku:

objavio: Danijela Josipović   datum: 27. 4. 2021.

• KNJIŽNICA

Međupremetne teme