IN MEMORIAM

Napustio nas je naš dragi nastavnik i kolega...

Zlatko Dundović rođen je 15. srpnja 1954. godine u Novom Zdenkovcu, općina Požega.

Nakon završene osnovne škole upisao se u Ugostiteljski školski centar, OOUR Ugostiteljska škola i završio školovanje 1973. godine za zanimanje konobar. U istom Centru 16.6.1973. godine završava za hotelijera, a 29.6.1979. stekao je zvanje ekonomist turističko – ugostiteljskog usmjerenja u Puli. Od 1.8.1975. do 20.10.1987. obavljao je poslove u tajništvu skupštine općine Osijek. U Ugostiteljskom – školskom centru zaposlio se 23. 10.1978. i radio godinu dana, nakon čega je otišao na odsluženje vojnog roka. Od 3.8.1980. do odlaska u mirovinu (31.8.2019.) radio je u Ugostiteljsko – turističkoj školi, Osijek na mjestu strukovnog učitelja posluživanja. Mnoge ga generacije pamte kao izuzetnog razrednika i odgajatelja na stručnoj praksi. Učenik mu je uvijek bio na prvom mjestu te im je u mnogim situacijama bio i više od nastavnika. Svoje znanje nesebično je prenosio ne samo učenicima već i mladim kolegama. Tijekom svog radnog vijeka napredovao je u zvanje mentora, a 2013. godine u zvanje savjetnika, koje mu je potvrđeno 2018. godine. Mnoge je učenike pripremao za natjecanja na kojima je škola ostvarivala vrhunske rezultate. Više puta izabran je za voditelja županijskog i  međužupanijskog stručnog vijeća. Zbog svoje susretljivosti i vedrine ostavio je neizbrisiv trag na učenike koji su pohađali ovu školu. Ljubav prema školi iskazivao je i kroz svoju strast za fotografijom, te je ovjekovječio mnoge važne trenutke u povijesti Ugostiteljsko – turističke škole, Osijek.

Hvala mu za sve, a za sve nas će zauvijek ostati naš „Dundo“

objavio: Danijela Josipović   datum: 18. 6. 2021.

• KNJIŽNICA

Međupremetne teme