18. međunarodni sajam Več znanja za več turizma

Učenici 4.f i 4.h razreda sudjeluju na 18. međunarodnom sajmu Več znanja za več turizma koji se tradicionalno održavao u sklopu turističkog sajma Alpe Adria u Ljubljani. Zbog epidemiološke situacije predstavljanje projekta na temu „Moj kraj moj chef“ i završni dio natjecanja ove će se godine održati online.

U projektu sudjeluju učenici Mia Lalić, Ana Matizović, Đuka Damjanović, Anja Horvat i Zvonimir Paponja s mentoricom Ana-Marijom Čuljak.

Učenici će predstaviti našu školu, naš grad i tradicionalnu slavonsku slasticu- salenjak.

Nastavnik Zdravko Perković s učenicima je pripremio salenjake sa salom crne slavonske svinje i džemove od šljiva i naranči kojima su ih punili.

Ovim projektom želimo predstaviti kvalitetu naše gastro ponude i doprinijeti njenom razvoju predstavljajući jedan gastro proizvod – slavonski salenjak.

Odabirom izrade salenjaka sa salom crne slavonske svinje, naše autohtone pasmine, želimo promovirati i crnu slavonsku svinju čije je meso izuzetno kvalitetno i cjenjeno, ali nedovoljno iskorišteno u gastro ponudi.

objavio: Danijela Josipović   datum: 27. 4. 2021.

• KNJIŽNICA

Međupremetne teme