Počinju stručna usavršavanja nastavnika i mentora kod poslodavaca!

Nastavnici Regionalnog centra kompetentnosti Ugostiteljsko-turističke škole (RCK UTŠO) i škola partnera te mentori kod poslodavaca počinju se stručno usavršavati u engleskom jeziku i digitalnim kompetencijama.  Realizacija je to projektnih aktivnosti RCK VirtuOS – Uspostava regionalnog centar kompetentnosti  u sektoru turizma i ugostiteljsva.

Ravnatelj i voditelj RCK UTŠO dr.sc. Andrej Kristek potpisao je ugovor o nabavi usluge stručnog usavršavanja u engleskom jeziku s Pučkim otvorenim učilištem iz Osijeka i ugovor o nabavi usluge stručnog usavršavanja u području digitalnih kompetencija s Ustanovom za obrazovanje odraslih Edunova.

U idućih godinu dana obje ustanove razvit će individualizirane programe za potrebe RCK i provesti usavršavanja u kojima će sudjelovati 80 naših nastavnika i mentora kod poslodavaca. Svi oni steći će  nova znanja i vještine u području digitalnih kompetencija te stručnog engleskog jezika iz područja ugostiteljstva i turizma.